وبلاگ

8 نکته که آسیب احتمالی به کیسه های هوا را کاهش می دهد

8 نکته که آسیب احتمالی به کیسه های هوا را کاهش می دهد

ایربگ چیست؟

ایربگ یک بالشتک اضطراری است که در هنگام تصادف با هوا پر می شود و مانند محافظ بین سرنشین و وسیله نقلیه قرار می گیرد. بعد از کمربند ایمنی، کیسه هوا دومین وسیله ای است که برای بهبود ایمنی خودرو استفاده می شود. سالها طول کشید تا استانداردها و کارشناسان جهانی به درک نقش مثبت کمربند ایمنی برای محافظت از مسافران در برابر صدمات بیشتر برسند و استفاده از آنها را هم برای مسافران و هم برای رانندگان قانونی کنند. پس از آن نوبت به ایربگ ها رسید.

سال ها پس از اختراع این سیستم و نصب آن بر روی خودروها، کارشناسان در نقش مثبت آن در تامین امنیت راننده و سرنشینان تردید داشتند. اما در سال 1998 آژانس ایمنی بزرگراه های ایالات متحده استفاده از کیسه هوا را برای راننده و سرنشین جلو در تمامی خودروها الزامی کرد. بر اساس آمارهای جهانی استفاده از ایربگ در خودروها میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات را تا 63 درصد کاهش می دهد.

نکات جلوگیری از آسیب ایربگ

با وجود تمام مزایای ایربگ و تاثیر آن بر افزایش سطح ایمنی خودروها، این سیستم خطراتی را نیز به همراه دارد. اگرچه مهندسان مکانیک و خودروسازان همواره در تلاش برای رفع ایرادات و معایب این سیستم برای کاهش خطرات آن هستند و پیشرفت قابل توجهی نیز داشته اند.

رعایت فاصله ایمنی

رعایت فاصله ایمنی ایربگ

رعایت فاصله ایمنی ایربگ

کیسه هوا باید 25 سانتی متر با مسافر فاصله داشته باشد و در صورت عدم رعایت این فاصله ممکن است در اثر برخورد کیسه هوا، آسیب های وارده به گردن و سر مسافر شدید باشد. تا آنجایی که توصیه می شود، اگر راننده در حین رانندگی قادر به حفظ این فاصله با فرمان نیست، بهتر است کیسه های هوا را خاموش کند. همچنین اگر فاصله سرنشین و صندلی کمتر از 25 سانتی متر باشد. به هر دلیلی برای رسیدن به این فاصله بهتر است صندلی را به عقب ببرید. همچنین این امکان برای راننده وجود دارد که زاویه فرمان را برای حفظ فاصله 25 سانتی متری تغییر دهد.

اطمینان از تنظیمات صحیح

تنظیمات ایربگ با دقت و حساسیت خاصی در کارخانه انجام می شود و کوچکترین تغییر در آنها منجر به عملکرد غلط آنها می شود. این موضوع می تواند خطرات بسیاری را به همراه داشته باشد.

عدم وجود مانع بین مسافر و ایربگ

گاهی اوقات ممکن است سرنشین جلو کودک یا حیوانی را در آغوش داشته باشد، در این صورت علاوه بر خطراتی که کودک یا حیوان را تهدید می کند، ایربگ نیز عملکرد خود را برای سرنشین جلو از دست می دهد. همچنین حمل ابزار و تجهیزات خطرناک مانند چتر یا عصا می تواند ایربگ را از یک عامل نجات به عامل آسیب تبدیل کند.

– قرار دادن صحیح دست ها روی فرمان

از آنجایی که ایربگ راننده داخل فرمان است، لازم به ذکر است که وی هنگام رانندگی دست خود را روی محفظه آن قرار نداده است. زیرا هر لحظه ممکن است حادثه ای رخ دهد و ایربگ ها فعال شوند. در این صورت صدمات جبران ناپذیری به راننده وارد می شود.

کودکان را روی صندلی های جلو سوار نکنید

کودکان را روی صندلی های جلو سوار نکنید

کودکان را روی صندلی های جلو سوار نکنید

به همان اندازه که ایربگ برای بزرگسالان مفید و بی خطر است، برای کودکان خطرناک و بی فایده است. این کیف ها با آناتومی کودکان سازگار نیستند و می توانند منجر به صدمات جدی و حتی مرگ شوند. بنابراین توصیه می شود همیشه صندلی کودک را در عقب خودرو و با فاصله مناسب از پرده و ایربگ های جانبی ثابت کنید. در مورد کودکان زیر 12 سال یا افراد کوچکتر از صندلی جلو، توصیه می شود کیسه هوا را خاموش کنید.

– عدم قرار دادن اشیاء خطرناک در داشبورد

بهتر است از قرار دادن اشیاء تزئینی خطرناک روی محفظه کیسه هوا که معمولا بالای داشبورد طراحی می شود، خودداری کنید. این اشیاء ممکن است با باز شدن کیسه هوا به خطر تبدیل شوند.

– استفاده از کمربند ایمنی

در خودروهای مجهز به کیسه هوا، استفاده از کمربند ایمنی بیش از سایر خودروها الزامی است. در صورت عدم استفاده از کمربند ایمنی و فعال شدن کیسه هوا، ممکن است سرنشینان ردیف جلو به شدت آسیب ببینند. نکته آخر این است که با وجود تمام خطراتی که ذکر شد، باید اضافه کرد که مزایای ایربگ و ایمنی آنها برای مسافران بسیار بیشتر از معایب آنها هستند و غیرفعال کردن آنها جز در موارد بسیار خاص توصیه نمی شود.

دلایل کار نکردن کیسه هوا

مزایای اثبات شده زیادی برای کیسه هوا وجود دارد، اما مانند سایر فناوری ها، مشکلاتی نیز در آنها وجود دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است سیستم ایربگ داشته باشد این است که در مواقع ضروری و خطر کار نمی کنند. این به دلایل مختلفی رخ می دهد که می تواند ناشی از نقص سیستم یا نوع تصادفی باشد که منجر به فعال شدن کیسه ها نمی شود. اختلالات سیستم کیسه هوا معمولاً شامل خرابی سنسور، تنظیمات اشتباه کامپیوتر یا بهم ریختگی تنظیمات آن و وقفه در سیم کشی ماشین است.

ممکن است ایرادات دیگری در سیستم وجود داشته باشد، اما معمولاً توسط سیستم مانیتورینگ تشخیص داده می شود و چراغ هشدار سرویس ایربگ روشن می شود. موارد ذکر شده از جمله مشکلاتی است که ممکن است توسط سیستم اخطار تشخیص داده نشود.

دلایل کار نکردن کیسه هوا

دلایل کار نکردن کیسه هوا

گاهی ممکن است تصادف به گونه ای رخ دهد که کامپیوتر بر اساس تنظیمات خود آن را به عنوان هشدار تصادف یا خطر تشخیص ندهد. این ممکن است به دلیل زاویه ضربه، شدت ضربه یا جهت آن اتفاق بیفتد. گاهی ممکن است سنسورها متوجه تصادف و ضربه نشوند و اطلاعاتی را که نشان دهنده وقوع حادثه باشد به واحد کنترل ارسال نکنند.

ضربه های ناگهانی به خودرو

در بیشتر مواقع ضربه هایی که ممکن است توسط سیستم ایربگ تشخیص داده نشود عبارتند از:

– ضربه ای که فقط به یک نقطه از بدنه خودرو به صورت متمرکز برخورد می کند.

– ضربه هایی که با نیرو وارد نمی شوند و به تدریج نیرو وارد بدن می کنند. این بدان معنی است که برخورد با سرعت کم اتفاق می افتد.

– مواردی که ضربه باعث تغییر شکل و حالت بدن نشده و از آسیب دیدن آن جلوگیری می کند.

– مواردی که ضربات با شدت کم ولی مکرر وارد می شود. به خصوص اگر ضربه ها در نواحی مختلف باشد. در نهایت باید گفت در صورت کارکرد ایربگ و یا حتی عملکرد ناقص باید به تعمیرکار مربوطه این بخش مراجعه کرد. زیرا کیسه های هوا پس از یک بار انقباض کامل قابل استفاده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.